Гімназійні новини · Фотогалерея · Екскурсія гімназією · Бібліотека · ВчительськаMarch 29 2024 16:33:00

ПРОЄКТ «Відновне правосуддя як інструмент забезпечення прав дитини»

У жовтні- листопаді проведені просвітницькі заняття для десятикласників Миколаївської гімназії № 3 в межах проєкту «Сприяння демократичним реформам в Україні: медіація як спосіб забезпечення права у відновному правосудді», що реалізується ВБО «Ініціатива заради життя» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Заняття з теми «Відновне правосуддя як інструмент забезпечення прав дитини» проводила юристка Валентина Ципляк. Розмова йшла про загальні права дитини, можливості захисту прав, обов’язки та відповідальність. Новою для підлітків була інформація про відновні підходи у вирішенні будь-яких конфліктів, в тому числі й про можливості застосування програм примирення (медіації) між правопорушником та потерпілим у випадку кримінальних справ (легкої та середньої тяжкості). Цікавою була інформація про життєві випадки роботи адвоката-медіатора у впровадженні відновного правосуддя.

Гімназисти отримали інформаційні буклети Миколаївської школи медіації, інформаційні листівки щодо реквізитів установ та закладів, куди можна звернутися із питань захисту прав дитині, інформаційні матеріали територіального управління вторинної безоплатної правової допомоги про порядок звернення за захистом порушеного права.

Заняття проходили в рамках викладання предмету «Громадянська освіта»(вчитель МГ№3 Маханьковська Людмила Йосипівна, за ініціативи залучення гімназії до нового проєкту ЗДНВР Колесніченко Наталією Федорівною. Гімназія налаштована і надалі продовжувати співпрацю з фахівцями Миколаївської школи медіації, адже це допомагає навчати підлітків ненасильницьким стратегіям вирішення конфліктів.

Комментарії
Немає комментарів
Комментувати
Для комментування - зайдіть на сайт під своїм логіном і паролем.
Рейтинги
Рейтинг доступен только для пользователей.

Пожалуйста, залогиньтесь или зарегистрируйтесь для голосования.

Нет данных для оценки.