Гімназійні новини · Фотогалерея · Екскурсія гімназією · Бібліотека · ВчительськаMarch 29 2024 10:08:48

Увага
Інструкція з профілактики негативних ситуацій у дворі, на вулицях, вдома і в громадських місцях
Перш ніж вийти з квартири (будинку), подивіться у вічко переконайтеся, що на майданчику (близько двері) немає сторонніх, в іншому випадку перечекайте. Ніколи не захочете в ліфт з сторонніми (незнайомими), а також в під'їзд або на сходову площадку, якщо там стоять підозрілі люди, особливо група людей. Якщо на вас все ж напали в ліфті, постарайтеся натиснути кнопку «Виклик диспетчера», але не кричіть, особливо в тих випадках, коли не впевнені, що поблизу є люди, здатні допомогти. Проводячи час у дворі, тримайтеся подалі від компаній підлітків, які старше вас, знаходяться в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, грають в азартні ігри тощо. Ніколи не сідайте в машину, мотоцикл і т. п. З незнайомими людьми. Не виносьте на вулицю дорогі речі (магнітофон і т. п.), Якщо біля будинку немає старших. Не носіть з собою цінності, гроші (без особливої на то потреби). Чи не лазить по підвалах, горищах, дахах. Гуляючи на вулиці, намагайтеся триматися ближче до свого будинку, перебувати в знайомій компанії. Остання умова обов'язково, якщо ви йдете далеко від дому, особливо в чужій район, на танці (дискотеку), ринок, в магазин, на концерт і т. П. При цьому бажано, щоб дорослі знали, де ви знаходитесь. Заклик про допомогу - це не свідчення боягузтва, а необхідний засіб самозахисту, іноді - порятунок. Якщо ви потрапили в пастку - нападників більше, вони явно сильніше, поблизу немає нікого, хто міг би прийти на допомогу, то краще віддайте гроші або річ, яку вони вимагають. Пам'ятайте, що ваше життя і здоров'я дорожче за все. Якщо вас починають переслідувати, йдіть (біжіть) туди, де багато людей, більше світла (вночі) і т. д. Ніколи не грайте в азартні ігри, особливо на гроші зі старшими хлопцями або дорослими, взагалі з незнайомими людьми.
Інструкція з електробезпеки для учнів
Неухильно дотримуйтесь порядок включення електроприладів в мережу: шнур спочатку підключайте до приладу, а потім до мережі. Відключення приладу проводиться в зворотній послідовності. Йдучи з дому чи навіть з кімнати, обов'язково вимикайте електроприлади (праску, телевізор і т. П.). Чи не вставляйте вилку в штепсельну розетку мокрими руками. Ніколи не тягніть за електричний провід руками - може трапитися коротке замикання. Ні в якому разі не підходьте до оголених проводів і не торкайтеся нього - може вдарити струмом. Не користуйтеся праскою, чайником, плиткою без спеціальної підставки. Не торкайтеся до нагрівається воду і судині (якщо він металевий) при включеному в мережу нагрівачі. Ніколи не протирайте включені електроприлади вологою ганчіркою. Не вішайте квіткові горщики над електричними проводами. Не можна гасити зажевріли електроприлади водою. Не торкайтеся лежачих на землі дротів. Небезпечно влазити на дахи будинків і будов, де поблизу проходять лінії електропередачі, а також на опори (стовпи) повітряних ліній електропередачі. Не намагайтеся проникнути в розподільні пристрої, трансформаторні підстанції, силові щитки - це загрожує смертю! Не використовуйте папір або тканину в якості абажура електролампочок. Не намагайтеся проводить ремонт електроприладів при їх включеному стані (в електромережі). У разі загоряння електроприладів, якщо ви не можете погасити спалах пожежі, викликайте телефоном пожежну службу.
Інструкція з правил безпечної поведінки на дорогах і на транспорті
При виході на вулицю подивися спочатку ліворуч, потім праворуч, щоб не перешкодити перехожим. Маршрут до школи вибирай найбезпечніший, той, де треба рідше переходити вулицю або дорогу. Коли йдеш вулицями міста, будь обережний. Не квапся. Іди тільки по тротуару або узбіччі. Менше переходів - менше небезпек. Іди не поспішаючи по правій стороні тротуару. По узбіччю йди подалі від краю дороги. Не виходь на проїжджу частину вулиці чи дороги. Проходячи повз воріт, будь особливо обережний: з воріт може виїхати автомобіль. Обережно проходь повз стоїть автомобіля: пасажири можуть різко відкрити двері і вдарити тебе. Переходь вулицю тільки по пішохідних переходах. Перш ніж переходити вулицю, подивися наліво. Якщо проїжджа частина вільна, - йди. Дійшовши до середини дороги, зупинись. Якщо рух транспорту почався, почекай на «зупинці безпеки». Тепер подивися направо. Якщо проїжджа частина вільна, закінчи перехід. Вулицю, де немає пішохідного переходу, треба переходити від одного кута тротуару до іншого: так безпечніше. Якщо на вулиці великий рух, попроси дорослого або співробітника міліції допомогти її перейти. Очікуй транспорт на посадочній площадці або тротуарі біля покажчика зупинки. При посадці в автобус, тролейбус, трамвай дотримуйся порядок. Не заважай іншим пасажирам. В автобус, тролейбус, трамвай входь через задні двері. Виходь тільки через передні двері. Заздалегідь готуйся до виходу, пройшовши вперед. Входячи й виходячи з транспорту, не поспішай і не штовхайся. Трамвай обходь спереду. Автобус і тролейбус - ззаду. Виходячи з автобуса, трамвая, потрібно по тротуару дійти до пішохідного переходу і тільки по ньому переходити на іншу сторону. Коли переходиш вулицю, стеж за сигналом світлофора: червоний - СТОП - всі повинні зупинитися; жовтий - УВАГА - чекай наступного сигналу; зелений - ИДИТЕ - можна переходити вулицю. Перебуваючи в транспорті, не ходи по салону, тримайся за поручень, що не виглядали з вікон, не висовуватися руки, не натискай без потреби на аварійні кнопки. Чи не влаштовуй ігор на проїжджій частині або поблизу дороги. Чи не катайся на велосипедах, роликових ковзанах і т. П. На проїжджій частині дороги. Не перебігайте вулицю або дорогу перед близько йде транспортом. Чи не чіпляйся за проходитиме біля транспорт.