УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ ПРОЕКТІ
Прислано Admin на December 10 2018 16:03:23

Участь у міжнародному проекті

«Голодомор, Голокост, Гулаг –

трагедії ХХ століття на українській землі.

Злочини тоталітарного режиму проти народу та людини».

Миколаївська гімназія №3 приймає участь у міжнародному проекті «Голодомор, Голокост, Гулаг – трагедії ХХ століття на українській землі. Злочини тоталітарного режиму проти народу та людини». Проект започаткований завдяки підтримці Фонду прав людини Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів та за допомогою Інституту Юдаїки м.Київ. Гімназія була залучена до проекту завдяки МОІППО.

Мета проекту: виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії і культури.

В рамках проекту учні гімназії були залучені до освітнього семінару і участі у виставці «Анна Франк. Уроки історії». Учнівський і учительський колектив гімназії прийняв участь в проекті тому, що розділяє точку зору організаторів: ми відповідаємо за формування громадянського суспільства, в якому не може бути місця тоталітаризму, який несе загрозу для людини і суспільства в цілому. Участь в проекті і виставці – це ще одна сходинка до розуміння помилок минулого і необхідності пошуку гуманних шляхів в майбутнє: без агресії, катастроф і геноцидів. Наша мета: «Щоб почули і знали всі…»

«Той, хто не знає и не пам’ятає свого минулого, приречений, щоб пережити його знову» (Джорж Сантаян – американський письменний і філософ).

Учні гімназії Гандюк Іван, Гулій Поліна, Коломойченко Катерина (9-Б кл.) пройшли навчання на семінарі і стали екскурсоводами на виставці «Анна Франк. Уроки історії». Ця виставка – діалог. Діалог між тими, хто жив в ХХ столітті, хто був народжений для життя, кохання, щастя, і чиє життя було безжалісно розтоптане катастрофами ХХ століття і тими, хто живе зараз, у ХХІ столітті. Нам потрібно побудувати простір, захищений від політичних, міжетнічних, міжконфессіальних конфліктів, - світ, в якому гуманістичні цінності стануть основою законодавчих норм в нашій державі і людяних відносин в суспільстві.

Наші екскурсоводи проводять екскурсії-розповіді про маленьку дівчинку Анну Франк, яка пережила всі жахи Голокосту. Вона написала щоденник, який сьогодні знає весь світ. В ньому вона, зовсім маленька, така, як наші гімназисти, осмислює трагедію своєї родини і задає питання: чому це сталося з нею, з її родиною, її країною і чи могло бути інакше, і хто винен, що не сталося інакше. Своїм щоденником, своїми спогадами, своїми роздумами вона закликає нас сьогоднішніх не допустити повторення трагедії. Адже трагедія єврейського народу є трагедією і українського народу. Під час Другої світової війни на теренах України загинуло 1 мільйон євреїв. Саме на нашій землі розгорнулися найбільші криваві жнива фашизму.